Czy te pasy mogą kłamać?

Wzory łączę tak chętnie jak politycy pchają się do koryta.

Przyjrzyjcie się tej marynarce. Na pierwszy rzut oka – duża krata. Na drugi – drobna pepitka. Dla wielu osób już samo to połączenie jest przesadą. Zakładając taką marynarkę, czuliby się jak typowi Janusze, weterani last-minute, którzy podczas śniadania ze szwedzkim stołem tworzą na talerzu wyrafinowane konstrukcje (wiecie, solidne fundamenty z sałatki, palisada z tostów, a czasami i drugie piętro z bułeczek), by jak najwięcej donieść do stolika. Zupełnie jakby nie pamiętali, że mogą podejść do podgrzewaczy z paróweczkami jeszcze raz. Ale o czym to ja miałem… No tak, przesada. Ludzie boją się wzorów, bo mają wrażenie, że przyciągają spojrzenia, przychodnie im się przyglądają i ogólnie narażają się na śmieszność. Wszystko jednak zależy, jakie to są wzory.

Marynarka w kratę, koszula w pasy, a do tego poszetka w paisley. Mógłbym tutaj napisać trochę o różnego rodzaju zasadach, ale fuck the rules! A tak serio – zasady są tylko wskazówkami, nie można opierać się tylko na nich. Podstawowa zasada to to, czy w danym stroju dobrze się czujemy. Zawsze będę twierdził, że to najważniejsze. Następnie trzeba zapomnieć o zasadach i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy stylizacja wygląda dobrze. Jeśli jakichś wzorów nie powinno się łączyć, ale wyglądają obok siebie dobrze, to czemu mamy zrezygnować z takiego połączenia?

Jak widzicie, w przypadku krawatu zdecydowałem się już na mniejszą ekstrawagancję – jednokolorowy knit świetnie pasuje do marynarki, do koszuli też. Swoją drogą, to było dla mnie swego rodzaju odkrycie, że brąz pasuje do fioletu. Jakoś wcześniej ich nie łączyłem, a szkoda. To dobre rozwiązanie dla osób, które uparcie trzymają się kolorów ziemi (bezpiecznych brązów, szarości, zgniłych zieleni), ale chciałyby zaszaleć (a co, kto im zabroni? rewolucje zaczynały się od krawatów w grochy).

Kusiło mnie, żeby sięgnąć po brązowego Skagena (sprawdziłby się doskonale), ale dałem szansę Rotary i jak widać, też nie jest źle;) Mały eksperyment, a cieszy. Więcej o zegarkach pisałem tutaj.

Marynarka: Próchnik

Koszula: James Button

Poszetka: EM Men’s Accessories

Zegarek: Rotary

Krawat: Aliexpress

1 thought on “Czy te pasy mogą kłamać?

Komentarze są wyłączone.