Turkus w sercu

Zgaszony nie oznacza nudny

Wiele razy pisałem, że preferuję zgaszoną paletę barw. Czy to znaczy, że jestem skazany na smutne szarości i setki odcieni czerni? Niekoniecznie. Lubię wyraziste barwy, ale zawsze sięgam po te w mojej ocenie przyjemniejsze dla oka – także w mojej szafie nie ma miejsce dla neonowych kolorów i połyskujących tkanin. Ale intensywny turkus, ochra czy rdza? Jak najbardziej.

W przypadku tej stylizacji wszystko zaczęło się od turkusowego golfu. W kolorze zakochałem się od pierwszego wejrzenia. Musiałem go mieć. Wykazałem się jednak odrobiną silnej woli i poczekałem do Black Friday – kolor mało popularny, więc się nie wyprzedał, a ja zgarnąłem go z rabatem. Rzecz jasna to żadna wełna merynosowa, ale skład jest przyzwoity.

No dobrze, czyli miałem golf. Co dalej? Przydałby się jakiś kardigan albo marynarka. Kolor? Do turkusu pasowałaby szarość, ale aż szkoda było marnować ten turkusowy odcień na takie bezpieczne połączenie. Dlatego z szafy wyciągnąłem rude okrycie. Tę marynarką noszę stosunkowo rzadko, ale w tym przypadku wydawała się naturalnym wyborem. Tym bardziej, że ma bardzo nieformalną, szorstką fakturę.

Do tego zestawu pasowały brązowe chinosy, ale zdecydowałem się na sztruksy w kolorze ochry. Chodziło głównie o ich fakturę – gładkie spodnie mogłyby się trochę gryźć z marynarką. Poza tym wolałem jaśniejszą barwę, bo tych ciemnych mamy wystarczająco dużo za oknem.

A na koniec muszę wyjawić, że stylizację trochę ukradłem Newtowi Scamanderowi z „Fantastycznych zwierząt”. Niby miał kamizelkę i muchę, a do tego długi płaszcz (fantastyczny kolor!), ale pod względem połączenia kolorystycznego kostiumografka poszła w podobnym kierunku co ja. A tak bardziej serio to przypadkowo zauważyłem pewne podobieństwo i nie mogłem tego tak zostawić – stąd zdjęcia z figurką POP. Swoją drogą na moim profilu na Instagramie regularnie wrzucam zdjęcia swojej zatrważająco szybko rosnącej kolekcji. Jeśli szukacie fajnego miejsca, gdzie można bezpiecznie kupić POPy, polecam mój ulubiony sklep www.popvinyl.pl – w ofercie wersje standardowe i limitowane, do tego paczki są pancernie zapakowane i zawsze docierają na czas.

Golf: Reserved

Marynarka: Vistula

Spodnie: Mango

Poszetka: EM Men’s Accessories

Zegarek: Skagen

Dodaj komentarz