Dredy w odcieniach fioletu

Szybki weekendowy custom

Wszystko zaczęło się od tego, że w moje ręce trafił ubrany na biało Lex Luthor. Nigdy nie byłem fanem tej postaci, sam POP też niespecjalny (ta nudna łysa glaca…), ale od razu pomyślałem, że może kiedyś przyda się do jakiejś przeróbki. I doczekałem się, bo tanio dorwałem z drugiej ręki Erika Killmongera, którego poznaliśmy w „Czarnej Panterze” – moim zdaniem najgorszym filmie Marvela. Także domyślacie się, że nie kupiłem go, bo to mój ulubiony bohater. Pomyślałem: „O, fajna głowa, a w zasadzie fryzura”. Serio, to była moja motywacją. Po prostu od razu wyobraziłem sobie tę głowę na ciele Lexa. To nie miała być żadna konkretna postać, bo jak robię customowe POPy, to wolę tworzyć coś nowego, niż kopiować istniejące postacie.

Jednak taki prosty head swap byłby trochę nudny, więc postanowiłem pomalować Erikowi dready. Mógłbym pójść w odcienie szarości i po prostu je rozjaśnić, ale miałem ochotę na coś bardziej wyrazistego. I był to doskonały pretekst, by zamówić farbki w odcieniach fioletu, bo dotychczas takich nie miałem.

Skoro głowa miała zyskać kolory, to sam strój też – stwierdziłem, że wystarczy pojedynczy akcent w postaci fioletowego krawatu. Chciałem też zrobić fioletowe guziki, ale żona mi nie pozwoliła (wspominała coś o fashion crime).

W przypadku POPów największa jest oczywiście głowa i przez to najbardziej wyeksponowana. Także nie mogłem po prostu pomalować dredów na jeden kolor. Użyłem dwóch odcieni fioletu i po zmieszaniu z białą farbą – różu. Wszystko po to, by fryzura nie sprawiała wrażenie płaskiej, lecz nieco trójwymiarowej.

Z efektu końcowego jestem bardzo zadowolony. I wciąż nie wiem, co to za postać – niektórzy powiedzą, że członek boysbandu, który myśli, że jest gangsterem, bo pożyczył broń od swojego dilera. Inni zobaczą w nim przestylizowanego villaina z Bondowskiego filmu. Sam pewnie zrobię z niego w jakiejś sesji przeciwnika Spider-Mana. A dla mnie ważne jest to, że jest unikatowy.

PS. Wiecie, że www.popvinyl.pl obchodzi swoje trzecie urodziny? Z tej okazji wszystkie standardowe POPy kupicie za 50 zł. Dobry deal;)

Dodaj komentarz