Homemade Joker

Spontaniczny custom

Gdy człowiek robi customowe POPy, po jego mieszkaniu zaczynają się walać randomowe główki i małe ciała. Ok, brzmi to trochę creepy, ale takie są fakty. W moim przypadku znalazłem ostatnio w pudełku pozostałości po tych dwóch figurkach:

Lekarz z serialu komediowego plus członek zamaskowanej ekipy z „Domu z papieru” – co by można było z nich zrobić… Oczywiście Jokera – to taki naturalny wybór, prawda? Nie kwestionowałem swojego pomysłu i szybko przystąpiłem do realizacji. Poniższe zdjęcia w zasadzie mówią wszystko, ale parę słów o włosach. Ponieważ projekt miał być szybki, kto nie chciałem kupować dodatkowych materiałów, a jednocześnie chciałem zmienić nieco fryzurę. Wymyśliłem, że zrobię ją z kleju na gorąco. Pomysł całkiem niezły, ale tylko w teorii. Efekty były takie sobie i pewnie normalnie byłbym niezadowolony, ale w przypadku tego customa w sumie zależało mi na takich nieogarniętych, posklejanych włosach, więc w sumie eksperyment poniekąd się udał. Ale gdy przy następnej okazji będę potrzebował coś zrobić z włosami POPa, na pewno pomyślę o jakiejś masie modelarskiej.

Make-up inspirowany oczywiście Heathem Ledgerem z „Dark Knighta”. Miało być creepy i tak chyba wyszło, hmm?

A tak Joker prezentuje się w całej okazałości. Widać na prawej ręce miejsce klejenia i znowu – miał być szybki projekt, więc wypełnić to klejem, poczekać dzień, zeszlifować i pomalować, wykazałem się totalnym brakiem cierpliwości – skleiłem to na gorąco i pomalowałem kwadrans później.

Przypuszczam, że ten Joker pojawi się jeszcze na wielu zdjęciach, bo fotogeniczny z niego koleżka.

Dodaj komentarz