O autorze


Łukasz Wasilewski

 

Od zawsze chciał pisać… Chociaż w zasadzie to nie, bo długo marzył, że zostanie rockowym gitarzystą. Na koncie ma remiksy dla Rahima i L.U.C-a oraz muzykę do kilku gier wideo. W warszawskim Radiu Kampus prowadził popkulturową audycję „Schaby Jabby”. Inżynier, ale zawodowo realizował się jako copywriter, aż w końcu ego wzięło górę i zwrócił się ku prozie. Uwielbia marcepan, szarlotkę i Led Zeppelin. Autor powieści „Oddawaj różdżkę, Phong!”.

Pisze, komponuje, fotografuje – czasem z lepszym, czasem z gorszym skutkiem. Stara się, żeby częściej było z lepszym:P

Jestem przedstawicielem niedużej grupy – pisarzy z modową zajawką. Staram się walczyć z (może już nieaktualnym?) stereotypem, że pisarz = abnegat. Wciąż wiele osób uważa, że autor, najlepiej w pokutniczym worze, musi siedzieć w jakiejś zatęchłej klitce, bo inaczej nie stworzy niczego wartościowego. Może trochę przesadzam, że wszyscy tak widzą pisarzy, ale część na pewno. W końcu artysta musi cierpieć, bez cierpienia ani rusz, a podrażniający skórę płócienny worek jest wenogenny, więc wszystko się zgadza:P

 

Nie jestem ekspertem ani guru, który od zawsze miał wypracowany styl. We mnie też musiała w pewnym momencie nastąpić zmiana, ale to sprawia, że jestem przekonany, że każdy może zmienić podejście do stroju. Byłem też ciekawy, czy elegancki styl wymaga ogromnych nakładów finansowych – okazało się, że zdecydowanie nie. Wymaga więcej zachodu – polowania na wyprzedaże, szperania na Allegro czy second secondach, albo znajdowania wystarczająco dobrych substytutów – ale nie aż tyle, by nie mógł się na to porwać zwyczajny polski facet. Rozsądek przede wszystkim.

Jeśli uda mi się wpłynąć choćby i na kilkadziesiąt osób, uznam to za sukces i swój wkład w poprawę estetyki otaczającego nas świata. Wbrew pozorom ubiór, architektura czy layouty książek i gazet mają ogromny wpływ na postrzeganie rzeczywistości i samopoczucie. Otaczanie się ładnymi rzeczami może wydawać się płytkie, ale niewątpliwie wyzwala endorfiny, a tych nigdy za dużo, prawda?

Na moich modowych zdjęciach często pojawiają się książki i komiksy z prostego powodu – oddycham nimi, to moja ogromna pasja poniekąd związana z karierą zawodową. Podobnie jest w drugą stronę – na zdjęciach prezentujące książki i graphic novels często pojawiają się modowe dodatki czy całe stylizacje. Nazwijmy to synergią:)

 

Kontakt i współpraca:

luke.wasilewski@gmail.com

 

Instagram: www.instagram.com/lukasz.wasilewski

Facebook: www.facebook.com/lukasz.wasilewski.official.page

Bandcamp: lukaszwasilewski.bandcamp.com

Youtube: www.youtube.com/user/lukeingforward